Przedszkole

Wyprawka dla Przedszkolaka 2022/2023

wyprawka

Zdalne nauczanie - rok szkolny 2020/2021

7.10.2020 Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki – robimy sok w przedszkolu

Przedszkolaki wiedzą, że aby być zdrowym trzeba się dobrze odżywiać, a najwięcej witamin mają owoce i warzywa.

Z myślą o pysznych witaminkach, dnia 07.10.2020 r. przedszkolaki wraz z wychowawcą – panią Katarzyną Malinowską postanowiły sprawdzić jak wyczarować pyszny sok z marchewki, jabłka, gruszki bez dodatku cukru i konserwantów.

Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, przedszkolaki zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, jego działaniem oraz utrwaliły podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Następnie dzieci samodzielnie wyciskały sok. Po skończonej pracy delektowały się jego smakiem.

ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Previous slide
Next slide

23.09. 2020 Wizyta policjanta...

23 września 2020r. nasze Przedszkole odwiedził pan policjant – Dzielnicowy z Posterunku Policji w Lubichowie. Rozmawialiśmy na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez drogę, utrwaliliśmy znajomość niektórych znaków drogowych. Dzieci zobaczyły prawdziwe policyjne kajdanki, które zaprezentował pan policjant oraz inne akcesoria. Policjant zwrócił uwagę dzieci na kolor umundurowania oraz przybliżył im na czym polega praca policjanta. Dodatkową atrakcją dla dzieci był samochód policyjny, który zaparkował na terenie naszego przedszkola. Pan policjant wręczył wszystkich dzieciom kolorowanki dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Dzieci chętnie wykonały pracę plastyczną.
To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci. Serdecznie dziękujemy Policjantom z Posterunku Policji w Lubichowie, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami. Dziękujemy i zapraszamy częściej do naszego przedszkola!
Previous slide
Next slide

18.09.2020 Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

W piątek 18 września 2020 roku obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.
Już od samego rana w grupie przedszkolnej panowała wesoła atmosfera. Nauczycielki przygotowały dla dzieci różne atrakcje m.in. zabawy integracyjne, zabawy z balonami, z chustą Klanzy, malowanie twarzy oraz słodkie przyjęcie. Zwieńczeniem tego dnia były wesołe zabawy przy muzyce. Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania każdy przedszkolak otrzymał odznakę. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i na długo zostanie w ich pamięci. Pamiętajmy, że „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” /J. Korczak/.
W poniedziałek dzieci odwiedził wójt gminy Lubichowo pan Andrzej Toczek. Dzieci otrzymały życzenia i słodki upominek.
                                                                                                          Katarzyna Malinowska
Previous slide
Next slide

Informacja dla Rodziców

W dniu 20 sierpnia 2020 godz. 17.00 w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Zelgoszczy odbędzie się spotkanie Rodziców Wychowanków z oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2020/2021

Serdecznie zapraszamy

,,Najpiękniejsza laurka dla mamy’’ – konkurs online dla dzieci przedszkolnych

1.06.2020 - DZIEŃ DZIECKA

Jaki dzień w roku jest najbardziej wyczekiwany przez dzieci?
Oczywiście Dzień Dziecka, kiedy na najmłodszych czekają
prezenty, luźniejsze lekcje i masa atrakcji. Dzień Dziecka
obchodzony jest prawie na całym świecie, jednak nie we
wszystkich krajach w tym samym czasie.
Z tej okazji składam wszystkim dzieciom życzenia.

Kochane dzieci, drodzy rodzice pobierzcie dyplom z okazji Dnia Dziecka.  Wydrukujcie i wypiszcie swoim pociechom.

2.04.2020 Informacja

Drodzy Rodzice,
Mija kolejny tydzień jak pracujecie Państwo ze swoimi dziećmi w domu.
Mamy nadzieję, że radzicie sobie z zadaniami przesłanymi przez nauczycieli.
Jeśli macie problemy prosimy o wiadomość
Dbajcie o odporność dzieci i swoją, często myjcie ręce i przebywajcie w domu. Pamiętajcie, nigdzie nie wypuszczać dzieci, bez Waszej opieki.
Bądźcie życzliwi
Mamy nadzieję, że wkrótce wszyscy spotkamy się w szkole, gdy sytuacja wróci do normy.
Pedagodzy i psycholog szkolny

Zdalne nauczanie

Kochani rodzice, w związku z sytuacją jaka panuje obecnie już na całym świecie oraz wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce, wiemy, że do Świąt Wielkanocnych nie zobaczymy się na pewno z waszymi pociechami.
Zgodnie nowym rozporządzeniem MEN z dnia 20.03.2020r., zostaliśmy zobligowani do dalszej realizacji Podstawy Programowej. Sytuacja w jakiej się obecnie znajdujemy jest bardzo wyjątkowa, dlatego prosimy Was, drodzy rodzice o pomoc, która służyć ma Waszym dzieciom w realizacji tego zadania. Na naszej stronie internetowej ukazywać się będą tematy kompleksowe, które prosimy aby w miarę możliwości je realizować .